0212 619 02 22 info@fetihledekran.com

Tüm AVM’ler için Uygun Led Ekran Modelleri

Alışveriş merkezleri günümüzde en çok uğranan adresler olurken aynı anda çok sayıda insan alışveriş merkezlerinin dolduruyor. Bu aşamada birçok farklı firma alışveriş merkezlerine kendileri için mağazalar açarken buradan olabildiğince fazla kişiye ulaşmak istiyor. Bu doğrultuda alışveriş merkezinin genel müşteri sayısının da fazla olması gerekirken bunun için reklamların aksatılmadan düzenli bir biçimde yapılması gerekiyor. AVM’ler için led ekran kullanımı bu doğrultuda çok büyük bir öneme sahip olurken reklamların ve kampanyaların müşterilere ulaşmasında led ekranlar ana görevi üstleniyor. Alışveriş merkezlerinin birçok farklı kısmında led ekran teknolojisinden faydalanılabiliyor.

İlk olarak alışveriş merkezlerinin dış duvarlarına monte edilen led ekranlar kuruluyor. Bu led ekranlardan sürekli olarak alışveriş mağazasının reklamı yapılırken çalışma saatleri gibi genel bilgiler de buradan müşterilere ulaştırılıyor. Bazı alışveriş mağazalarında bu led ekranlar için içeride yer alan mağazalardan da reklam alınabiliyor. Böylece müşteriler alışveriş mağazasının içerisinde yer alan bir mağazadaki indirimi rahatlıkla görebilirken ardından içeriye girerek alışverişlerine başlayabiliyor. Bu durum genel olarak alışveriş mağazasındaki kişi sayısını arttırırken genel olarak birçok mağazayı olumlu bir biçimde etkiliyor. Gündüz ve gece saatlerinde açık olan bu led ekranlar her uzaklıktan rahatlıkla fark edilebiliyor. AVM’ler için led ekran denildiğinde akla ilk gelen modeller bunlar olurken son dönemde alışveriş merkezlerinin köşelerine her iki köşeden de görünecek şekilde sıklıkla kullanılıyor.

Bunların yanı sıra alışveriş merkezlerinin ön kısımlarında yer alan boş alanlar bulunuyorsa bu alanlarda totem tarzında led ekranlar kullanılabiliyor. AVM’ler için led ekran modelleri içerisinde bu tarz led ekranlar çok büyük önem taşırken yalnızca totem üzerinde birkaç adet farklı led ekranın bulunduğu seçenekler sıklıkla değerlendiriliyor. Alışveriş mağazasının içerisinde yer alan mağazaların logoları bu totem led ekranların üzerinde farklı bir biçimde kullanılırken oldukça uzak mesafeden görülmesi de sağlanmış oluyor. Bu durumda da alışveriş merkezlerinde genel olarak müşteri sayısında artış anlamına geliyor. Şehirlerarası yollarda da kişiler bu led ekranlara bakarak anlık ihtiyaçlarını karşılayabilecek bir markanın içeride yer alıp almadığını görmüş oluyor.

Alışveriş merkezlerinin iç kısmında da farklı şekilde led ekranlar bulunuyor. İlk olarak yürüme alanlarının yan kısımlarında yer alan led ekranlardan birçok farklı işlem gerçekleşebiliyor. İlk olarak alışveriş merkezinin planı bu led ekranlardan müşterilere sunuluyor. Bu sayede kişiler alışveriş merkezinin planına bakarak hangi mağazanın nerede olduğunu görebiliyor. Buna ek olarak firmaların reklamları da buradan paylaşılırken çeşitli etkinlikler bulunuyorsa bu ekranlar müşterilere bu konuda bilgi de verebiliyor. Alışveriş merkezleri genel olarak her sene müşterilerine çeşitli hediyeler dağıtırken kura ile birlikte araba ya da tatil gibi son dönemin popüler hediyelerinden dağıtan alışveriş merkezleri bu doğrultuda reklamlarını AVM’ler için led ekran teknolojisini kullanarak müşterilerine aktarıyor.

Son olarak alışveriş merkezlerinde yer alan mağazalarda kendilerine özgü led ekranları kullanarak müşterileri kendi iş yerlerine çekmeye çalışıyor. Bilindiği üzere alışveriş merkezlerinde genel olarak aynı sektörde hizmet veren çok sayıda mağaza bulunuyor. Bu sebeple de hepsi diğer rakiplerini geçebilmek için adımlar atarken led ekranlar bu adımlar arasında son derece popüler oluyor. Genelde alışveriş mağazalarında bir giriş kapısı yer almazken led ekranlar ile bölünen alanlardan insanlar düzenli bir şekilde giriş ve çıkış işlemlerini yapabiliyor. AVM’ler için led ekran teknolojisi ile bu led ekranlardan kampanyalarını da kullanıcılara aktaran firmalar müşteri potansiyelini olabilecek en yüksek seviyelere çıkarmış oluyor.