0212 619 02 22 info@fetihledekran.com

Dış Mekânların Vazgeçilmez Görüntüleme Cihazları

Dış mekânlarda reklamlar, tanıtımlar ya da bilgilendirme işlemleri için geçmiş dönemlerde billboardlar kullanılırken günümüzde bu elemanlar yerlerini led ekranlara bırakıyorlar. Eski dönemlerde gündüz saatlerinde de rahatlıkla fark edilebilen bir ışık kaynağı olmadığından daha çok standart ve sabit ürünler kullanılırken led ekran teknolojisinin hayatımıza girmesi ile birlikte dış mekânlarda da artık bu ürünler kullanılıyor. Dış mekân led ekran modelleri genel olarak ebat yönünden oldukça büyük olurken bu durum maliyetlerinde artış anlamına geliyor. Ancak bunun yanında kısa sürede çok fazla kişiye ulaşım sağlandığından kısa süre içerisinde yapılan harcamalar karşılığını veriyor. Buna ek olarak en az 50.000 saat kullanılabilen bu ürünler çok uzun süre sorunsuz bir biçimde hizmet veriyor.

Büyük ebatlara sahip ve netlik konusunda kusursuz bir hizmet veren led ekranlar birçok farklı alanda tercih edilebiliyor. Genel olarak şehir merkezlerinde reklam amaçlı kullanılan led ekranlar şehrin en işlek noktalarına yerleştirilebiliyor. Ekranların rahatlıkla görülebilmesi için belirli bir yüksekliğe kadar yükselmesi gerektiğinden yer kaplama gibi bir problem de ortaya çıkmıyor. Bu led ekranın kullanıldığı alanın etrafı rahatlıkla günlük yaşantı içerisinde kullanılabiliyor. Dış mekân led ekran modelleri içerisinde şehrin hangi kısmına koyulacağı büyük bir önem arz ederken gün içerisinde en işlek olan caddeye konulması birçok yönden avantajlı oluyor. Led ekranlara reklam veren firmalar da böylece ulaşabilecekleri maksimum kişiye ulaşmış oluyorlar.

Şehir merkezlerinin dışında konser alanları led ekranların en fazla kullanıldığı alanlardan birisi olarak gösterilebiliyor. Konser alanlarının çok sayıda kişiye hizmet verebilmesi için açık alanlar olması gerekiyor. Böylece yalnızca alan belirli bir şekilde sınırlandırıldıktan sonra gelen insanlar düzenli bir biçimde içeriye alınabiliyorlar. Konser bölgesinde led ekranlar birkaç farklı amaçla tercih edildiğinden çok popüler ürünler oluyor. İlk olarak sahne kısmında sanatçıların arkasında çeşitli animasyon gösterilerinin yapılması için dış mekân led ekran modelleri kurulabiliyor. Bunun yanında konser başladıktan sonra en arkada yer alan kişinin dahi sanatçıyı rahatça görebilmesi için görüntü canlı olarak büyük bir led ekrana yönlendiriliyor.

Bu alanların ardından stadyumlar led ekranların bolca kullanıldığı kullanım alanları oluyor. Stadyumlarda hem iç mekân hem de dış mekân led ekran modelleri sıklıklar tercih ediliyor. Stadyumların iç kısmında bir yandan skorun ve maçın süresinin gösterildiği bir led ekran kurulurken bazı statlarda maçın da takip edilebildiği ekranlar kullanılıyor. Bu şekilde stadın içerisinde yer alan kişiler rahatlıkla istedikleri gibi maçı takip ediyorlar. Buna ek olarak bu led ekranlardan yapılan bilgilendirmeler sayesinde tüm stat aynı anda istenilen bilgiyi kısa süre içerisinde almış oluyor. Her zaman renkli ve eğlenceli olan stadyumlar bu led ekranlar ile birlikte çok daha üst seviyeye çıkıyor.

Bu led ekranların tamamı alan büyük olduğu için ebat olarak son derece büyük ebatlara sahip oluyor. Bu doğrultuda ekranlarda netliğin kaybolmaması için piksel aralığı düşük tutulduğundan maliyet ciddi biçimde artmış oluyor. Hem ışık kaynağı sayısı hem de bu ışık kaynağının sabitlendiği alan büyüdüğünden direkt olarak bu durum maliyete yansıyor. Ancak dış mekân led ekran modelleri arasından seçimler yapılırken genel olarak maliyetten çok kullanışlılık ön planda oluyor. İstenilen verimi veren led ekranlar kısa süre içerisinde maliyetini karşılarken çok uzun yıllar kullanımına devam edilebiliyor. Herhangi bir sorunda üretici firma hemen kişilerin yardımına koşarken belirli dönemlerde yapılan bakım işlemleri sayesinde herhangi bir güvenlik problemi de oluşmuyor.