0212 619 02 22 info@fetihledekran.com

İç Mekânlar İçin Uygun Led Ekran Modelleri

Led ekranlar ağırlıklı olarak dış mekânlarda kullanılıyor olsa da iç mekânlarda da birçok farklı kullanım alanı yer alıyor. Bu doğrultuda işyerlerinin iç kısımlarında ve devlet daireleri, kapalı konser alanları ya da bankalarda bolca led ekran teknolojisinden yararlanılıyor. İç mekân led ekran modelleri ile birlikte gerekli tanıtımlar ya da bilgilendirmeler rahatlıkla yapılırken sürekli olarak bu ekranların üzerinde bulunan resimler ya da yazılar değiştirilebiliyor. Böylece kullanıcılarına sürekli olarak farklı şekillerde tanıtımlarını ve sunumlarını yapma şansını da bu led ekranlar veriyor. Bilgisayar üzerinden rahatlıkla kontrol edilebildiği için her türlü kapalı alan için son derece uygun modeller ortaya çıkıyor.

İç mekân led ekran modellerini kullanan işyerlerinin başında mağazalar geliyor. Özellikle giyim ve ev eşyaları satan mağazalarda iç mekân led ekranlar sıklıkla tercih ediliyor. Bu led ekranlarda işyerleri çeşitli kampanyalarını kullanıcılarına rahatlıkla aktarırken oldukça dikkat çekici bir hizmet vermiş de oluyorlar. Özellikle toplu olarak mağazaların bulunduğu alışveriş merkezlerinde bu led ekranlar çok daha büyük bir önem taşıyor. Diğer firmaların yerine müşterilerin kendilerini seçmesini isteyen firmalar, bu led ekranlar ile birlikte rahatlıkla dikkatleri üzerine çekiyor. Bunun ardından satışlarında çok ciddi artışlar olduğunu gören firmalar daha büyük ebatlarda led ekranları tercih edip edemeyeceklerini araştırıyorlar. Sürekli olarak bu led ekranlar üzerindeki kampanyalarını değiştirme fırsatları oluyor.

Mağazaların dışında sinema salonları da her zaman iç mekân led ekran modellerinin kullanıldığı işletmeler olarak göze çarpıyor. Bu doğrultuda birçok sinema salonunda filmlerin afişleri led ekranlar üzerinden kullanıcılara sunuluyor. Buna ek olarak sinema salonunda yer alan seanslar ve bunlara ek olarak yapılan kampanyalar led ekranlar aracılığıyla müşterilere ulaştırılıyor. İlk etapta sinema salonlarına gelen kişiler sürekli olarak değiştirilebilen led ekranlar üzerinden filmleri görebiliyorlar. Buna ek olarak filmlerin saatlerini de görerek seçimlerini yapan kişiler biletlerini aldıktan sonra yemek alışverişleri için büfe kısmına geçtiklerinde burada yer alan led ekran modellerinde de çeşitli yiyecek kampanyalarını görüyor ve sonrasında kararlarını veriyorlar.

Kamu kuruluşlarının tamamına yakınında da led ekran teknolojisinden faydalanıyor. Genel olarak çok yoğun talep alan departmanlar için gelen kişiler sıra alarak işlemlerini gerçekleştirdiği için sırayı takip edecekleri bir led ekran bulunuyor. İç mekân led ekran modelleri arasından yapılan seçimler ile birlikte kamu kuruluşlarında gelen kişiler belirli bir düzen içerisinde işlemlerini gerçekleştirme şansı elde ediyorlar. Buna ek olarak çeşitli tanıtımlar ve yapılması gereken işlemlerin açıklaması da led ekranlar üzerinden gelen insanlara açıklanabiliyor. Tüm bu işlemler sayesinde işletmenin çalışmaya başladığı andan itibaren tamamen bir düzen içerisinde ilerlemesi de sağlanmış oluyor. Bir alan içerisinde insanların yönlendirilmesi işlemi tamamen led ekranlar ile gerçekleşebiliyor.

Bunların yanında birçok sosyal aktivite alanında da led ekranlar kullanılabiliyor. Kapalı alanlar düşünülecek olursa müzelerde, kapalı konser alanlarında ve konferans salonlarında çok fazla iç mekân led ekran modeli tercih ediliyor. Bu led ekranlar sayesinde kişiler konser alanlarında sahneye uzak olsalar da ekrandan sanatçıları takip etme şansı buluyorlar. Müzelerde ise eserlerin yan kısmında yer alan led ekranlar üzerinde bilgilendirme işlemleri yapılarak eserler hakkında gelen kişilere bilgi veriliyor. Konferans salonlarında ise genel olarak sunum yapılırken ekranlara ihtiyaç duyulduğundan iç mekân led ekranlar tercih ediliyor. Eski dönemde kullanılan projeksiyon cihazları sürekli olarak sorun çıkardığından ve ışık problemi olduğundan artık konferans salonlarında da çok fazla tercih edilmiyor.