0212 619 02 22 info@fetihledekran.com

Doğru pazarlama stratejisi ile hareket ederek son dönemlerin en popüler açık hava reklamcılığı olan LED ekran ile sizde markanızı açık havada en iyi şekilde temsil edebilirsiniz.

LED ekran ile açık hava reklamcılığı konusunda dikkat edilmesi gereken 5 farklı noktayı sizlere aktarmak istiyoruz.

1- Doğru Lokasyon Seçimi

Tüm markaların reklamdaki ilk amacı şüphesiz ki daha fazla kişiye erişmektir. LED ekran diğer reklam modellerine oran ile daha dikkat çekici ve popüler olduğu doğrudur. Bu popülerliği en iyi şekilde sağlamak ve kazanca dönüştürmek için lokasyon seçimini doğru yapmalısınız. Özellikle insan trafiğinin yoğun olarak gerçekleştiği caddeler ve merkezi noktalar LED ekran ile açık hava reklamcılığı için uygundur.
Bununla birlikte markanızın hitap ettiği belirli bir kesim veya bölge var ise reklamın o bölgelerde gerçekleştirilmesi doğru bir lokasyon seçimi olacaktır.

2- Yasal İzinlerin Alınması

Gerek büyük şehirlerde, gerekse de küçük şehirlerde istediğiniz yere LED ekran yerleştirmeniz mümkün değil. Yer tespit yaptıktan sonra gerekli olan yasal izinleri almadan LED ekran reklamınızı yerleştiremezsiniz. LED ekran yerleşimi yapılacak olan bölgenin sahibi kişi veya kurum ile anlaşmalar gerçekleştirilir iken uzun vadeli bir sözleşme yapılmalıdır. Bu konuda uzman bir avukat ile sözleşme hazırlamanızı öneririz.

3- Doğru LED Seçimi

LED ekranlarda unutmamanı gereken en önemli nokta ne kadar yüksek çözünürlüğe sahip olur ise o kadar iyi bir kalitede görüntü sunmasıdır. Doğru LED seçimini gerçekleştirmek için LED ekranın büyüklüğü ve çözünürlüğü etkenleri önemlidir. Uzmanların açık hava reklamcılığında hem görüntü kalitesi için, hem de daha dikkat çekici olması açısından en büyük boyutları kullanmanızı önermektedir. Çünkü insanlar büyük bir televizyon gördüğünde dikkatlerini çekecek, görüntü kalitesine aşık olacak ve reklamınız daha da akılda kalıcı olacaktır.

4- Doğru Kişiden Doğru LED Ekranı Almak

Doğru lokasyon seçimi ve yasal izinlerin alınmasından sonra önemli noktalardan biri de LED ekranı tedarik edeceğiniz kişi veya kurumdur. Reklamcılar ve reklam verenler için en önemli noktalardan biri de LED temin edilecek olan doğru firmayı bulmaktadır. LED ekran içerisinde yer alacak olan malzemeleriniz ne kadar kaliteli olur iken kullanım süresi o kadar uzayacak ve daha sağlıklı olacaktır. Tavsiyemiz alanında profesyonel ve uzun yıllar boyunca hizmet veren ve sizlere pek çok farklı referans sunan firmalar ile çalışmanızdır. LED ekran temin edeceğiniz firmanın herhangi bir sorunda sunmakta olacağı hızlı desteğe de dikkat etmelisiniz. LED ekranda meydana gelecek olan problemlerin sizin reklam sürenizi harcamasına ve olumsuz itibar oluşmasına izin vermemelisiniz.

5- Doğru Tanıtım

LED ekranın lokasyonu ve kalitesi kadar içerisinde yer alacak olan tanıtımın da doğru tercih edilmesi gerekmektedir. Markaların gelişmesi ve bilinirliğini arttırmak kadar daha fazla müşteriye hitap etmek adına da ilgi çekici reklam tarzları tercih edilmelidir.