0212 619 02 22 info@fetihledekran.com

Led Ekran

Açık alan ve kapalı alan reklamcılığı başta olmak üzere pek çok farklı kullanım alanına sahip olan LED ekran Türkiye’nin dört bir yanında yer almaya devam ediyor.

Son dönemlerin en popüler araçları arasında yer alamaya başlayan LED ekran gün ışığında yeteri kadar ışık veremeyen cihazların aksine tam performans sağladığı ve tasarruflu olduğu için tercih ediliyor. Projeksiyon ve televizyon ekranları gün ışığında yeteri ışık veremediği için artık tercih edilmez iken yerini LED ekranlara bırakıyor.

LED ekranın tercih edilmesindeki en önemli noktalardan biri de şüphesiz ki uzun ömürlü olmasıdır. Gelişmiş LED teknolojisi ile hazırlanan ekranlar hiç kapanmadan tam 12 yıl çalışabilmekte. 12 yıl tam performans olarak yararlanabileceğiniz LED ekranından bu süreden sonra da yararlanabileceksiniz ancak tam performans alamazsınız.

LED ekranlar için kullanılmakta olan LED’ler standart modeller olmayı özel olarak kaliteli bir şekilde hazırlanmaktadır. Özel olarak hazırlanan LED’ler elektronik bir çip tarafından kontrol edilmekte ve ışığı yönlendirmektedir. Bu çipler sayesinde LED ekran içerisinde yer almakta olan tüm LED’lerden farklı renklerde ışık alabilmek mümkündür. Modüler bir yapıya sahip olan ve istenilen boyutta hazırlanan LED ekranlar özellikle açık hava reklamcılığında uzun ömürlü tasarruf sağlaması ve daha ekonomik olması açısından tercih ediliyor.

Led Ekran Neden Tercih Ediliyor?

• Hem gün ışığında, hem de kapalı alanlarda ( karanlıkta ) üst düzey performans için,
• Uzun ömürlü dayanıklılık süresi olduğu için,
• Rakiplerine göre daha fazla dikkat çektiği, ilgi gördüğü için,
• Her boyutta hazırlanabildiği ve kolay kullanılabildiği için,
• Fiyat olarak rakiplerine daha ekonomik olduğu için,
• Müşteri potansiyelini arttırmada etkileri kanıtlandığı için,
• 12 yıla kadar kullanım ömrü olduğu için,
• Işık kirliliğinden ve sıcaklıklardan etkilenmediği için,

Tercih edilmektedir.

Led Ekran ile İlgili Merak Edilenler

LED ekran ile ilgili merak edilen tüm konuları soru cevap olarak sizlere aktarmak istiyoruz.

Led Ekranın Kontrolü Nasıl Sağlanır?

PCI kart ile LED ekranlar bilgisayar üzerinden kontrol edilmekte, yönetilmektedir. LED ekran ile birlikte satın alacağınız ünite LED ekrana entegre edilir ve dilediğiniz bilgisayar üzerinden kontrol, yönetim işlemlerini gerçekleştirebilirsiniz.

Led Ekranda Neler Oynatılabilir?

LED ekran bilgisayar ile kontrol edildiği için pek çok görsel oynatabilirsiniz. LED ekranda DVD, VCD, Powerpoint ile hazırlanan sunumlar sorunsuz bir şekilde oynatılabilir. Aynı zamanda LED ekranlara TV kartı entegresi gerçekleştirilerek televizyon ve bant yayını da gerçekleştirilebilir.

Led Ekranların Görüş Açısı Nedir?

LED ekranlarda kalite ve görüş açısı kaliteye göre değişiklik göstermektedir. Özelikle ışık gücünün belirli bir bölgede yayılması ekran içerisinde yer alan LED’lerin kalitesi ile doğrudan bağlantılıdır.

Led Ekranlarda Fiyat Nasıl Hesaplanıyor?

LED ekran fiyatlarına etki eden iki farklı madde bulunmaktadır. Bunlardan ilki tercih edeceğiniz LED ekranın boyutu olur iken diğeri de kullanılan malzemenin kalitesidir.