0212 619 02 22 info@fetihledekran.com

LED teknolojisinin gelişmesi ve hayatımızın bir parçası olması ile birlikte artık LED panel pek çok farklı amaç ile kullanılıyor. Alüminyum malzemeler ile hazırlanan dekoratif çerçeveler üzerine dizilerek hazırlanan LED paneller şık görünümü kadar işlevsel özellikleri ile de tercih sebebi oluyor.

Montaj kolaylığı sağladığı için tercih sebebi olan LED panel aynı zamanda sağladığı tasarruf sebebi ile de tercih ediliyor. Alüminyum bir kasa sayesinde dizilmekte olan LED panel özellikle ev ve iş yerlerinde aydınlatma amaçlı olduğu için kullanımda tercih ediliyor.

Dekoratif olarak zarif bir görünüm sağladığı için ilgi çeken ve milyonlarca kişi tarafından tercih edilen LED paneller aynı zamanda düşük enerji tasarrufu ile de alternatif oluyor. Modern yapılarda artık neredeyse tamamında LED panel ile aydınlatma teknolojisinden faydalanılmaktadır. Sadece iç mekanda değil aynı zamanda dış mekanda da tercih edilmekte olan LED panellerin 3 farklı çeşitleri bulunmaktadır. Bunlar;

Sıva Üstü LED Panel

Duvarların en çok tercih edilen LED panel çeşidi sıva üstü LED paneldir. Ülkemizde de en çok tercih edilen LED panel çeşidi olan bu modeli istediğiniz her yerde rahat bir şekilde sorunsuz kullanabilirsiniz.

Sıva Altı LED Panel

Dekoratif olarak daha çok tercih edilen sıva altı LED panel alüminyum bir çerçeve kullanılarak LED ışıkların cama yansıması ile aydınlatma görevi üstlenmektedir. Hem görünümü, hem de yaymış olduğu ışık oldukça şıktır.

Camlı LED Panel

Şık ve estetik amaçlı LED panel tercih etmek isteyenlerin en çok ilgi gösterdiği model camlı LED paneldir. Her ortamda kullanabileceğiniz bu model alüminyum bir çerçeve içerisine yerleştirilen LED ışıklarının cama vurması sonucu ışığı yansıtması ile çalışmaktadır.

LED Panel Alırken Nelere Dikkat Edilmelidir?

1. LED panel ve diğer LED ürünlerini satın almadan önce ürünleri ve çeşitlerini doğru araştırmalısınız. En şık görüntüyü alabileceğiniz gibi en iyi tasarrufu sağlamak ve doğru ışığı yakalamak yapacağınız araştırmalar sonucu ortaya çıkacaktır.

2. LED panel tercih eder iken en geniş alan için en çok enerji veren ve aydınlatma sağlayan ürünleri tercih etmek doğrusudur. Bu tarz LED paneller hem daha tasarruflu olması açısından, hem de uzun ömürlü olması açısından önemlidir.

3. LED panel tercih eder iken LED güçlerini hesaplamanız gerekmektedir. Bu hesabı gerçekleştirir iken kullanacağınız alanının birim hesabını da katarak aydınlatma kapasitesini belirlemeniz gerekmektedir.

4. LED panel alırken dikkat etmenizi önerdiğimiz son konusu ise ürünün garantisi. LED teknolojisi her ne kadar son derece popüler ve tasarruflu bir teknoloji olsa da LED’ler çeşitli sebeplerden dolayı patlama yaşayabiliyor. LED panel satın alırken en az 2 yıl garantili ürünler tercih etmeniz doğru olacaktır.

LED Panellerde Fiyatlandırma Nasıl Oluyor?

LED panel satın alırken fiyat etki eden 3 farklı unsur bulunmaktadır. Bunlar;

• Marka
• Verimlilik
• Aydınlatma Kapasitesi