0212 619 02 22 info@fetihledekran.com

Stadyumlar İçin Led Ekran Sistemleri

Led ekranlar genel olarak çok fazla insanın kullandığı alanlara konuluyor. Böylece kısa süre içerisinde çok fazla kişiye ulaşım sağlanırken en verimli şekilde kullanılmış oluyor. Stadyumlar da kısa süreli de olsa çok fazla insanın bir arada olduğu ve aynı noktaya odaklandığı alanlar olarak görülüyor. Bu aşamada stadyumlarda çok sayıda farklı çeşitte led ekran kullanılırken hepsinin amacı ve özelliği farklılık gösteriyor. Stadyumlar için led ekran modelleri genel olarak sahanın üst kısmında ya da tribünlerin belirli bir kısmında bulunan skor tabelaları oluyor. Bu ürünler stadyumlarda en fazla tercih edilen led ekranlar olurken bu modelleri yan kısımda sürekli olarak değişen reklam ekranları takip ediyor. Son olarak stadın dış kısmında yer alan büyük led ekran ve iç kısımdaki küçük led ekranlar ile birlikte ihtiyaçlar tamamen karşılanmış oluyor.

Skor tabelaları geçmiş dönemde yalnızca tek renge sahip olan led ekranlardan yapılırken kalan süreyi ve skoru seyirciler buradan takip edebiliyorlardı. Ancak günümüzde led ekran teknolojisi büyük bir gelişim kaydettiği için artık bu alanlarda daha gelişmiş ürünler kullanılıyor. Genelde stadyumlar için led ekran modelleri arasından seçilen ürünlerde oldukça sık piksel aralığı olan kaliteli led ekranlar tercih ediliyor. Bu sayede belirli bir resim arka plan olarak kullanılırken bunun önünde skorun yazdığı yazılar kullanılıyor. Buna ek olarak oyun içerisinde bir gelişme olduğundan direkt olarak bu ekranlardan bilgilendirme de yapılırken hangi oyuncunun skoru değiştirdiği bilgisi de bu sayede tüm seyircilere aktarılabiliyor. Stadyum içerisinde çeşitli bilgilendirmeler de bu alan üzerinden rahatlıkla yapılıyor.

Bunun yanında müsabakalar oynanırken sürekli olarak yan kısımda görülen reklam panoları da artık led ekran teknolojisi kullanılarak üretiliyor. Bu ürünler üzerinde yalnızca kayan yazıların olması yeterli olmazken son derece kaliteli modellerin kullanılması gerekiyor. Bu sayede istenilen renkte ve arka planda reklamlar bu alanlarda kullanılabiliyor. Tüm büyük stadyumlarda artık bu teknoloji tercih edilirken büyüm markalar reklamlarını da bu şartlar altında sunuyor. Stadyumun işletme hakkını elinde bulunduran firmalar ya da kurumlar bu sayede çok büyük bir gelir elde edebiliyor. Stadyumlar için led ekran sistemleri arasında bu reklam panoları en önemli elemanlar arasından rahatlıkla gösterilebiliyor.

Bunun yanında stadyumların dış kısımlarında çok büyük led ekranlar kullanılıyor. Genel olarak bu led ekranlarda stadyumun içerisinde yapılacak olan işlemler hakkında bilgiler verilebilirken istenildiğinde kişilerin bilgilendirilmesi de sağlanmış oluyor. Buna ek olarak bu led ekranlarda çeşitli videolar kullanılırken stadyuma gelen seyircilerin daha kısa süre içerisinde havaya girmesi sağlanmış oluyor. Stadyumlar için led ekran modelleri ile birlikte motivasyonu artmış bir şekilde stadyuma giriş yapan kişiler led ekranlardan yapmaları gereken işlemler konusunda da bilgi aldığından kısa sürede kendi koltuklarına ulaşım sağlayarak buralara oturabiliyorlar. İsterlerse stadın iç kısmında da rahatlıkla zaman geçirme şansları oluyor.

Stadyumların iç kısımlarında birçok farklı kullanım alanı yer alıyor. Genel olarak kafeler ve restoranlar bulunurken eğlenceli bir zaman geçirebilmek için oyun alanları da yer alıyor. Tüm bu alanların kullanımında ve bilgilendirme işlemlerinde de led ekranlar kullanılabiliyor. İç mekânlarda kullanılan küçük ebatlardaki led ekranlar bu alanlar için son derece uygun oluyor. Stadyumlar için led ekran teknolojisi bu doğrultuda çok büyük bir hizmet verirken stadın her kademesinde istenilen etki ortaya çıkabiliyor. Bunun için çok yüksek ücretler ödenmesine gerek olmazken çok uzun süreli bir kullanım elde edilebiliyor.